Pro podporovatele


Jsme rádi, že s námi sdílíte naši vizi a že jste se rozhodli podpořit činnost NF FF

Nadační fond FF projektem Lingua Franka Stipendium navazuje na tradici zodpovědných a uvědomělých českých rodičů, kteří ví, že adekvátní jazyková vybavenost jejich potomků je důležitým předpokladem pro úspěch jedince v jakékoliv společnosti.

"...Já jsem měl to štěstí a vy jste vzpomínal mého otce, tak ten mě mimo jiné vedl ke studiu jazyků .... a já jsem měl angličtinu na úrovni státnice již v roce 1988, aniž bych jakkoliv mohl tušit, že ji brzo budu potřebovat..."

Text: prezident ČR, Petr Pavel (25 min. 40 sec.) 


V rámci projektu Lingua Franca Stipendium jsme ve školním roce 2022/23 navýšili počet spolupracujících gymnázií z jednoho na pět a udělili jsme 4 stipendia v rámci projektu LFS – nárůst o 100 % ve srovnání s předchozím školním rokem.

Rádi bychom i ve školním roce 2023/24 zdvojnásobili počet udělených stipendií a navýšili počet spolupracujících gymnázií/středních škol.

Projekt LFS se zaměřuje především na vnější i vnitřní periferie v ČR a nevylučuje spolupráci s jakoukoliv střední školou v celé České republice.

Existuje několik možností, jakým způsobem lze projekt rozšířit na další gymnázia/střední školy.

Ověřili jsme si, že nejefektivnější cesta, jak oslovit jednotlivé školy, je formou doporučení ze strany absolventa-podporovatele. Formou jednoduchého informačního e-mailu vedení jeho alma mater, ve kterém vedení školy informuje o existenci programu Lingua Franca Stipendia a doporučí projekt k jejich pozornosti.

Vše ostatní už záleží na samotné škole.

Jako příklad a inspiraci Vám, s dovolením autora, přikládáme informační e-mail pro gymnázium.

Informační e-mail pro gymnázium naleznete zde.
Velmi si ceníme podpory našich podporovatelů a dárců, díky kterým můžeme motivovat studentky, studenty gymnázií/středních škol a oceňovat jejich píli, soběstačnost a vzdělanost.

Rádi bychom Vám představili naše podporovatele zde.        Máte dotaz? Jsme tu pro Vás

                                              Tomáš Filip

                                             Zakladatel a člen výkonné rady

                                             tomas.filip@nfff.cz


           Pošlete nám zprávu a mi Vás zpětně kontaktujeme