Lenka Foltýnová Glacová

Renesanční gymnaziální profesorka jazyků se srdcem folkloristky


První podporovatelkou Lingua Franca Stipendia Nadačního fondu FF je Lenka Foltýnová Glacová, která v sobě renesančně spojuje excelentní středoškolskou pedagožku s folkloristkou. Na začátku roku 2021 se stala podporovatelkou Lingua Franca Stipendia.

"Vyučující cizích jazyků i studenti našeho gymnázia si toto dobře uvědomují, důležitost kvalitního jazykového vzdělání. A proto jsme neváhali, když jsme byli v roce 2021 osloveni dvěma bývalými studenty našeho ústavu - Gymnázia Ostrava-Zábřeh s nabídkou jazykového stipendia Lingua Franca. Důvod byl prostý. Na angličtinu v dnešní době narážíme téměř každodenně a tlak na zvyšování jazykových kompetencí je proto stále větší. Projekt Lingua Franca je skvělou motivací, jak, při úspěšném zvládnutí zkoušky C1 Advanced, během studia na střední škole, získat náskok a lépe tak obstát nejen v džungli cizích jazyků, ale zejména ve světě studia a pracovních příležitostí."

říká Lenka Foltýnová Glacová, která se začátkem roku 2021 stala podporovatelkou projektu Lingua Franca Stipendia a jeho nedílnou součástí. Svou podporu stipendia paní profesorka směřuje k předávání informací o LFS samotným studentům, případně jejich zákonným zástupcům. Tím se stala klíčovou osobou spoluzodpovědnou za úspěch nultého ročníku stipendia na GOZV6a.Od roku 2005 působí Lenka Foltýnová Glacová na GOZV6a jako učitelka cizích jazyků (AJ, FRJ) a dějepisu. V roce 2005 absolvovala Filozofickou fakultu SLU v Opavě. Během svého studia působila jako lektorka v jazykové agentuře Prima Lingua, je držitelkou cambridských certifikátů C1 Advanced a C1 Business Higher a absolvovala jazykový kurz v Brightonu (Anglie) k dalšímu zvyšování jazykových i učitelských kompetencí.