Informační e-mail pro gymnázia/střední školy 

Jako příklad a inspiraci, s dovolením autora, Vám předkládáme informační e-mail pro polské Gymnázium Im. Juliusze Słowackiego (pobočky v Karviné) v polském originálu i jeho českém překladu.


Originál:

Szanowna Pani Dyrektor,


jako były absolwent Gimnazjum Im. Juliusza Słowackiego (konkretnie jego filii w Karwinie) chciałbym zwrócić uwagę na ciekawy projekt mojego dobrego znajomego z czasów studiów na ołomunieckim wydziale lekarskim, dra Tomáša Filipa. Wraz z kolegą został filantropem i założył fundację, która przyznaje stypendia uczniom szkół średnich, którzy pomyślnie zdadzą egzamin językowy CAE z najlepszym wynikiem.

Sam nie jestem zaangażowany w ten projekt, ale podoba mi się, na jakich zasadach on działa. Celem jest zmotywowanie uczniów do dążenia do poziomu językowego C1, który zaczyna być wymaganym standardem za granicą, zwłaszcza w przypadku studiów na uczelni zagranicznej. 

Więcej informacji na temat fundacji oraz projektu, który nosi nazwę "Linuga Franca Stipendium" może pani znaleźć pod linkiem: https://www.nfff.cz/lingua-franca-stipendium/

W razie zainteresowania projektem proszę skontaktować się wprost z dr. Filipem. Szczegóły na podanej stronie internetowej.

Z Greifswaldu w Niemczech pozdrawia serdecznie były uczeń

.....


Překlad:

Vážená paní ředitelko,

jako bývalý absolvent Gymnázia Im. Juliusze Słowackiego (konkrétně jeho pobočky v Karviné) bych chtěl upozornit na zajímavý projekt mého dobrého známého ze studentských let na lékařské fakultě v Olomouci, doktora Tomáše Filipa. 

Spolu s dalším kolegou se stali filantropy a založili nadační fond, který uděluje stipendia studentům středních škol, kteří úspěšně složí jazykovou zkoušku CAE s nejlepším výsledkem. Sám nejsem zapojen do tohoto projektu, ale líbí se mi způsob, jakým funguje. Jeho cílem je motivovat studenty k dosažení jazykové úrovně C1, která začíná být požadovaným standardem zejména pro studium na zahraničních vysokých školách. 

Více informací o nadaci a projektu s názvem "Lingua Franca Stipendium" můžete nalézt na následujícím odkazu: https://www.nfff.cz/lingua-franca-stipendium/

V případě zájmu o projekt se prosím obraťte přímo na doktora Filipa. Podrobnosti naleznete na uvedené webové stránce.

Z Greifswaldu v Německu srdečně zdraví bývalý student

.....