FAQ


  • Komu přesně je určeno Lingua Franca Stipendium?

Podporujeme studentky a studenty všech typů středních škol v České republice, kteří jsou si vědomi, že jazykové znalosti jsou jedním z důležitých klíčů pro úspěch v životě. Oceňujeme jejich píli, soběstačnost a vzdělanost.

  • Kolik stipendii se rozděluje v rámci projektu Lingua Franca Stipendium?

Minimální garantovaný počet stipendií v daném školním roce je uveden v textu výše. Počet stipendií se v průběhu školního roku může navýšit v závislosti na získané podpoře ze strany dárců.

Může se přihlásit kdokoliv?

Může se přihlásit kterýkoliv středoškolák z kterékoliv vzdělávací instituce v České republice, jež oficiálně spolupracuje s NF FF na projektu LFS.

  • Moje střední škola na projektu nespolupracuje, co dál?

Upozorněte/informujte vedení Vaší středoškolské vzdělávací instituce o nadačním fondu a možné spolupráci na projektu LFS s námi.

  • Letos to neklaplo: s přihlášením/aktuálně nejsem na úrovni CAE/informace o Lingua Franca Stipendiu ke mně přišla pozdě ….

Nic se neděje, budeme rádi, když se přihlásíte v dalším ročníku 2024/25, který plánujeme otevřít na podzim roku 2024.

  • Úspěšně jsem složil jazykovou zkoušku na úrovni CPE, mohu se ucházet o LFS?

Gratulujeme ke složení jazykové zkoušky na úrovni CPE. Podpoření získání vyšší jazykové vybavenosti než je úroveň B2 je smyslem projektu LFS. Navzdory tomu, že projekt LFS není primárně cílen na úroveň CPE, při řádném splnění všech podmínek pro uchazeče o LFS, bude i držitel certifikátu CPE zařazen mezi kandidáty na LFS.

  • Jsem zástupce vzdělávací instituce a mám zájem o spolupráci s NF FF na projektu LFS.

Děkujeme za Váš zájem, pro domluvení spolupráce nás prosím kontaktujte na našem e-mailu info@nfff.cz.